Tiramisu chutná skvěle.

Jahodové tiramisu

28. prosince 2013 v 18:55 |  Recepty
Co budeme potřebovat:
jahodový džem nebo marmeláda - 300 ml, jahody - 600 g, cukrářské piškoty - cca 50 ks, mascarpone - 450 g, smetana na šlehání - 320 ml, pomerančová šťáva - 80 ml, likér Cointreau - 80 ml, moučkový cukr - 60 g, vanilkový extrakt - 1 lžička

Samotný postup přípravy vám blíže přiblížím zde:
Přichystejte si misku, do které vložte připravený džem. Lépe se Vám bude pracovat s džemem nebo marmeládou tekutější konzistence. Doporučujeme použít ne příliš sladký džem, pokud je příliš sladký, můžete situaci vyřešit tím, že uberete na množství cukru v pozdějším kroku. Do džemu vmíchejte likér Cointreau se šťávou z čerstvých pomerančů. Pokud nemáte čerstvou šťávu, můžete použít kupovanou, s čerstvou však dosáhnete intenzivnějších chutí. Připravenou směs si rozdělte na 4 části. Budete je totiž potřebovat v jednotlivých krocích přípravy tiramisu.
Do další misky vložte mascarpone a našlehejte jej vidličkou spolu s lžičkou likéru Cointreau. Poté si připravte šlehačku, ušlehejte ji dotuha a přimíchejte cukr a vanilkový extrakt. Nakonec ji smíchejte s mascarpone a směs dobře promíchejte.
Poté jednotlivé ingredience poskládáme jako u klasického tiramisu.
Více se dozvíte zde: Jahodové tiramisu, na stránce, ze kterého tento recept pochází a kde si ho můžete přečíst v nezkrácené verzi.
Podobné recepty:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama